Bioenergoterapia to jeden z dość oryginalnych działów medycyny. To medycyna bardzo niekonwencjonalna, medycyna, która ma szereg swoich zwolenników jak i nie mniejszą grupę przeciwników. Czym jest? Czy warto z niej korzystać?

Ogólnie rzecz ujmując, w rozumieniu bioenergoterapii, choroba zaczyna się w mózgu, a w znacznej części odpowiada za nią psychika, tak samo jak za proces samoleczenia,.

Zadaniem bioenergoterapeuty, jest odblokowanie kanałów energetycznych, które w rozumieniu tego działu medycyny, znajdują się w każdym człowieku, uwolnienie przepływu energii ma zaprocentować procesem samoleczenia organizmu.

Nie udowodnione, ale czy nieskuteczne?

Bioenergoterapia w żadnym stopniu nie jest udowodniona naukowo. nie udowodniono także w sposób naukowy istnienia wspomnianych kanałów energetycznych, można więc polemizować z tym, czy ten dział medycyny ma sens i czy takie leczenie jest skuteczne. Nie jest udowodniony naukowo, ale pomimo tego, w naszym kraju można zostać bioenergoterapeuta i posiadać oficjalne, państwowe uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Niekonwencjonalna bioenergoterapia jest więc czymś, z czego można korzystać, wierząc w sens takiego działania. Warto wspomnieć – ta metoda leczenia znana jest od setek lat. Setki lat, rzesze wyleczonych pacjentów. Czy to wystarczający dowód sensu bioenergoterapii? Każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

Bioenergoterapia. Prawda czy fałsz?