WordPress to jeden z najbardziej znanych systemów zarządzania treścią (CMS, content management system) na świecie. Zdobył swoje grono zwolenników nie tylko wygodą i przyjaznością interfejsu, ale również ilością dostępnych wtyczek, szablonów, pluginów oraz – chyba przede wszystkim – wsparciem technicznym, które dostępne jest w formie otwartej dokumentacji ułatwiającej rozpoczęcie pracy nawet kompletnemu laikowi o minimalnej znajomości html i css.
Wordpress to rozwiązanie umożliwiające zarówno prostych stron internetowych, blogów, stron-wizytówek czy galerii zdjęć, jak i rozbudowanych, skomplikowanych portali internetowych.

Wybierając wordpress jako system zarządzania treścią dla przygotowywanej przez nas strony internetowej możemy liczyć na niemal nieograniczony wybór dostępnych, prostych do przystosowania szablonów graficznych, wtyczek takich jak social media,zapis na newsletter, analityka treści, itp. Możemy mieć także pewność, że niemal każda agencja interaktywna lub webdeveloper freelancer poradzi sobie z modyfikacjami tego systemu. Dużo więcej o wordpressie dowiesz się na zrób sobie stronę – świetnym blogu o tym systemie.
To ogromne ułatwienia także dla zespołów marketingowych, public relations i content designerów – zarządzanie treścią w tym systemie jest proste, intuicyjne i nie powinno sprawiać większych problemów nawet użytkownikom bez żadnego przygotowania technicznego.

Wielką zaletą WordPressa jest także fakt, że jest to system darmowy; jedyne koszty, które ponosi użytkownik dotyczą szablonu graficznego i ewentualnego wynagrodzenia dla grafika/webdesignera, który będzie go przystosowywał, a także koszt domeny i hostingu. Koszt domeny można częściowo wyeliminować korzystając z subdomeny wewnętrznej jednak rozwiązanie takie nie wygląda profesjonalnie – nie jest zatem polecane w przypadku dużych firm, którym zależy na budowaniu wizerunku eksperta w swojej branży. Natomiast początkujący blogerzy i wszyscy inni, którym nie zależy na dedykowanej indywidualnej domenie, mogą z powodzeniem korzystać z subdomeny .wordpress.com.
Wordpress to rozwiązanie popularne, uniwersalne i polecane na całym świecie.

WordPress dla początkujących